Amvest levert openbare ruimte Holland Park oost op aan gemeente Diemen

25 september 2025

De openbare ruimte van Holland Park oost is op 25 september officieel overgedragen aan de gemeente Diemen. Daarmee is deze buurt helemaal af.

Holland Park was ooit een verouderd kantoorgebied met veel leegstand. In de afgelopen jaren veranderden de eerste delen al in een waterrijke en levendige woonwijk. Amvest leverde in Holland Park oost recent de laatste 2 woontorens en een woonblok op. Goed voor in totaal 296 woningen. Hieronder maakten ze een openbaar toegankelijke parkeergarage. Vanaf nu kunnen bezoekers parkeren in de moderne en veilige garage aan het Jan Sluijtershof. De eerste twee uur is dat gratis. Ook leverde Amvest bedrijfsruimtes op dicht bij station Verrijn Stuartweg. Hier komen kleine winkels of bedrijven.

Bloeiende buurt

Wethouder Hans Prins blikt terug: ‘Holland Park oost is nu af. Daarmee voltooien we samen een bijzonder hoofdstuk. Wat ooit een verouderd kantorengebied was, is nu een hele levendige wijk waar mensen zich thuis voelen. Amvest heeft tijdens de ontwikkeling tegenslag gehad met een aannemer die failliet ging. Toch zijn ze erin geslaagd om binnen de planning fantastische en kwalitatieve gebouwen op te leveren. Daar hebben we veel bewondering en waardering voor. Holland Park oost is een schitterende buurt geworden.’

Heleen Aarts, CEO Amvest vult aan: “De voltooiing van Hollandpark oost is een mijlpaal in onze gezamenlijke ambitie om een levendige, duurzame en aantrekkelijke woonomgeving te creëren. De afgelopen jaren hebben we met veel partners, waaronder de gemeente Diemen, intensief samengewerkt om van dit gebied een plek te maken waar mensen graag wonen en elkaar ontmoeten. Deze oplevering is niet alleen een feestelijk moment, maar ook een bevestiging dat er veel mogelijk is wanneer je elkaar weet te vinden in visie en daadkracht.”

Het geheim van Diemen

In Holland Park zijn nu ruim 3.500 woningen gerealiseerd. De komende jaren komen daar nog eens 2.500 woningen bij, waaronder veel sociale huur, middenhuur en woningen die geschikt zijn voor bijvoorbeeld senioren en kwetsbare jongeren. Op meerdere plekken in de wijk zijn dan ook sloop- en bouwwerkzaamheden te zien.

Dat er in Holland Park voortvarend gebouwd wordt, valt op. Zeker in een tijd waarin woningbouwprojecten elders geregeld vertraging oplopen. Ombudsman Munish Ramlal sprak zelfs van ‘het geheim van Diemen.’ Gemeenten uit heel Nederland komen naar Holland Park om inspiratie op te doen en ook de Provincie Noord-Holland kwam recent op bezoek. Wat zijn de voorwaarden voor het Diemense succes?

Wethouder Hans Prins: ‘Gemeente Diemen slaagt erin om te blijven bouwen door onze korte lijnen, kleine teams met vaste mensen en door nauwe samenwerking met ontwikkelaars. We stellen in Holland Park, net als in de rest van Diemen, hoge eisen aan de kwaliteit van de woningen, maar vermijden onnodige bureaucratie. Samen met ontwikkelaars kijken we steeds naar: hoe kan het wél? Nuchterheid en het samen doen: dat is de Diemense manier. Holland Park oost is daar uitstekend bewijs van.’

Volgende fases

Na de afronding van Holland Park oost ligt de focus nu op Holland Park west (‘Park Valley’) en Holland Park zuid (met als eerste project ‘The Green Gallery’). In Park Valley komen 750 woningen, waarvan 30% sociale huur en 24% middenhuur. 30% van de middenhuurwoningen wordt met voorrang toegewezen aan inwoners van Diemen of aan mensen met een vitaal beroep, bijvoorbeeld in het onderwijs of de zorg. In Holland Park zuid wordt gewerkt aan ‘The Green Gallery.’ Op de voormalige locatie van InHolland komen 450 woningen, waarvan 30% sociale huur en 20% middenhuur.